Ερώτηση:Γιώργος Νταλάρας

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Tassos
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 22 Ιουν 2005 11:26 pm

#36 Δημοσίευση από Tassos »

Ιορδάνης έγραψε:Tasso συμφωνώ ότι άλλο είναι η φωνή και άλλο η έκφραση. Αυτό λέω κι εγώ. Ο ... έχει πολύ καλή φωνή αλλά υστερεί, κατά τη γνώμη μου πάντα, πολύ στην έκφραση. Ακόμα δηλαδή και στις δεύτερες εκτελέσεις, η φωνή του αναδεικνύεται, αλλά δε μας αρέσουν επειδή δεν έχει την έκφραση των πρώτων εκτελεστών. Αυτό είναι όλο νομίζω.
Ιορδάνης
Iordani
allo ennoousa omos tha simfonisoume oti oi sinthetes tou dosan (apo monoi tous i meta apo piesi ton etaireion) poli oraia tragoudia.

my8os
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005 11:54 pm

#37 Δημοσίευση από my8os »

Tassos έγραψε:
my8os έγραψε:Εγώ συμφωνώ ότι έχει άριστη τεχνική.
Gia na milas gia ARISTI tehniki, tha prepei na eisai idimon epi tou thematos.
Sobara? Dhladh den mporw san aplos akroaths na ba8mologhsw mia fwnh?
Kai elpizw na mhn kollame sto ba8mo 'ARISTI' h 'polh kalh' e?

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#38 Δημοσίευση από vacondios »

Ρε μάγκες τί σχέση έχει η φωνή και η τεχνική του Νταλάρα στο forum της "Ρεμπετοσελίδας"?

Multi_Kulti
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 15 Οκτ 2004 04:24 am

#39 Δημοσίευση από Multi_Kulti »

ΠΡος Γιώργο..

Ο Νταλάρας σαν οργανοπαίχτης είναι ένας σούπας και μισός.Κιθάρα ναι είναι το όργανό του...και ίσως και μπουζούκι μπορεί να κάνει κάποια ενδιαφέροντα πράγματα (αν και αυτά πάντα στο ίδιο στυλ) ...αλλα όχι και ούτι...απαράδεκτος...έχει μάθει ένα ταξίμι και παίζει μόνιμα αυτό.Μπορείς να το παρατηρήσεις σε αρκετές εκτελέσεις του με ούτι που έκανε σε διαφορετικές περιόδους ...για παράδειγμα "Με τελείωσες" παλιό LP από Live , "Μανώλης" (απο το live με τον Παπακωσταντίνου) ,ακόμα και το "τα τσιγάρα" του Περίδη απο την ιερά οδό...

Άβαταρ μέλους
Tassos
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 22 Ιουν 2005 11:26 pm

#40 Δημοσίευση από Tassos »

Multi_Kulti έγραψε:ΠΡος Γιώργο..

Ο Νταλάρας σαν οργανοπαίχτης είναι ένας σούπας και μισός.Κιθάρα ναι είναι το όργανό του...και ίσως και μπουζούκι μπορεί να κάνει κάποια ενδιαφέροντα πράγματα (αν και αυτά πάντα στο ίδιο στυλ) ...αλλα όχι και ούτι...απαράδεκτος...έχει μάθει ένα ταξίμι και παίζει μόνιμα αυτό.Μπορείς να το παρατηρήσεις σε αρκετές εκτελέσεις του με ούτι που έκανε σε διαφορετικές περιόδους ...για παράδειγμα "Με τελείωσες" παλιό LP από Live , "Μανώλης" (απο το live με τον Παπακωσταντίνου) ,ακόμα και το "τα τσιγάρα" του Περίδη απο την ιερά οδό...
Geia sou Multi_Kulti

simfono me tis akriveis topothetiseis sou!!!

my8os έγραψε: Sobara? Dhladh den mporw san aplos akroaths na ba8mologhsw mia fwnh?
Kai elpizw na mhn kollame sto ba8mo 'ARISTI' h 'polh kalh' e?
entaksi re my8os,
omos tha mporouses ki esi na peis "m aresei poli" kai na afiseis tis varigdoupes diloseis.

Άβαταρ μέλους
giorgos100
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004 09:17 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ---Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ

#41 Δημοσίευση από giorgos100 »

........Ειπα:::::::
τον εχω δει να παιζει!!!!!
γιαυτο το λεω!!!!!
οταν παιζει και τραγουδαει για παρτυ του βγαζει ψυχουλα!!!
φιλικα Γιωργος!!!!

my8os
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005 11:54 pm

#42 Δημοσίευση από my8os »

Tassos έγραψε:
my8os έγραψε: Sobara? Dhladh den mporw san aplos akroaths na ba8mologhsw mia fwnh?
Kai elpizw na mhn kollame sto ba8mo 'ARISTI' h 'polh kalh' e?
entaksi re my8os,
omos tha mporouses ki esi na peis "m aresei poli" kai na afiseis tis varigdoupes diloseis.
Oxi den 8a mporousa... Blepeis, oxi mono den mou aresei alla ahdiazw me th fwnh tou Ntalara. :P
To oti 8ewrw oti exei aristh texnikh, or8ofwnia klp den synepagetai oti mou aresei kiolas.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”