Ερώτηση:Γιώργος Νταλάρας

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
Εύκαιρος
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 08 Φεβ 2005 03:07 am

#22 Δημοσίευση από Εύκαιρος »

my8os έγραψε:Asxeto: to 'de mas xez**s re Ntalara' poios to ebgale? O Panoushs h allos?
Ποιος Πανούσης ρε!......Χάρρυ Κλυνν!!!

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#23 Δημοσίευση από vacondios »

my8os έγραψε:Asxeto: to 'de mas xez**s re Ntalara' poios to ebgale? O Panoushs h allos?
Πάρτο πίσω γιατί ο ακατανόμαστος θα σε κάνει να πληρώνεις πρόστιμο

Άβαταρ μέλους
Κώστας Ε.
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004 03:05 am
Τοποθεσία: Αθήνα

#24 Δημοσίευση από Κώστας Ε. »

Παιδιά μια πρόσφατη ηχογράφηση από έναν Συριανό <<κλώνο>> του Μάρκου Βαμβακάρη (δεν συγκράτησα όνομα) παρουσίασε ο Πάνος Σαβόπουλος στην ραδιοφωνική εκπομπή του προχθές την Κυριακή σε ένα μίνι αφιέρωμα στον Μάρκο και τον εκθέαζε (προφανώς γιατί αντέγραφε με ακρίβια) αντίθετα σε άλλες εκτελέσεις πού ξέφευγαν του πρωτότυπου έπεσε πολύ θάψιμο!!! Πάντος αν ήμουν ο Μάρκος και άκουγα με κάποιον τρόπο τον κλώνο μου, θα έτριζαν τα κόκαλα μου!!!

my8os
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005 11:54 pm

#25 Δημοσίευση από my8os »

Εύκαιρος έγραψε:
my8os έγραψε:Asxeto: to 'de mas xez**s re Ntalara' poios to ebgale? O Panoushs h allos?
Ποιος Πανούσης ρε!......Χάρρυ Κλυνν!!!
Ara dhladh apo pollaaaaaa xronia epikratei mia genikh apex8eia pros ton akatonomasto e? :wink:

Γιωργής
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 11 Ιουν 2005 07:58 pm

#26 Δημοσίευση από Γιωργής »

...γιατί δε σφίγγεται και ο Νταλάρας λίγο μπας και μας το ρίξει...ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΙΣ ρε ΝΤΑΛΑΡΑ??? οσο και να σφίγγεται ρεμπέτικο δεν θα τραγουδήσει ποτέ!
..την τρίτη και την τέταρτη κυρά μου φάε ρύζι...

Άβαταρ μέλους
Εύκαιρος
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 08 Φεβ 2005 03:07 am

#27 Δημοσίευση από Εύκαιρος »

Γιωργής έγραψε:...γιατί δε σφίγγεται και ο Νταλάρας λίγο μπας και μας το ρίξει...ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΙΣ ρε ΝΤΑΛΑΡΑ??? οσο και να σφίγγεται ρεμπέτικο δεν θα τραγουδήσει ποτέ!
Ρε φίλε ήμαρτον!!!
είπαμε να πουμε καμια μαλακία, αλλά όχι και να βρίζουμε γνωστούς και αγνώστους από το φόρουμ!

Εσένα πέρίμενε ο Νταλάρας, να πάρει έγκριση...

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#28 Δημοσίευση από vacondios »

Κώστας Ε. έγραψε:Παιδιά μια πρόσφατη ηχογράφηση από έναν Συριανό <<κλώνο>> του Μάρκου Βαμβακάρη (δεν συγκράτησα όνομα) παρουσίασε ο Πάνος Σαβόπουλος στην ραδιοφωνική εκπομπή του προχθές την Κυριακή σε ένα μίνι αφιέρωμα στον Μάρκο και τον εκθέαζε (προφανώς γιατί αντέγραφε με ακρίβια) αντίθετα σε άλλες εκτελέσεις πού ξέφευγαν του πρωτότυπου έπεσε πολύ θάψιμο!!! Πάντος αν ήμουν ο Μάρκος και άκουγα με κάποιον τρόπο τον κλώνο μου, θα έτριζαν τα κόκαλα μου!!!
Σαν δε ντράπηκε ο αλήτης ο ιερόσυλος! Είναι και Συριανός. Προσέβαλλε και το Μάρκο και την Πατρίδα του (που τυχαίνει να είναι και δική μου) Τί να πώ? Ντροπή και αίσχος!

Πάλι καλά που δεν τον έλεγαν Βακόνδιο (είναι πολύ κοινό Φραγκοσυριανό επώνυμο)

Εικόνα

Μ' έβγαλες απ' τα σπλάχνα σου βρε Σύρα μου
μέσα από την καρδιά σου
και ξακουστό σου τό κανα Πατρίδα μου
Σύρα μου το όνομά σου.
Μάρκος

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”