Τα μπερμπαντικα τα νειατα



Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

Re: Τα μπερμπαντικα τα νειατα Ερώτηση

#8 Δημοσίευση από vacondios »

KOROIBOS έγραψε:
vacondios έγραψε:
KOROIBOS έγραψε: NAI ! Σε εκτέλεση Μπάμπη Τσέρτου, από το ομώνυμο CD του (1998) και το αποστέλλω αμέσως !
(Πρώτη εκτέλεση Αθ. Ευγενικός - Στέλλα Χάσκηλ)
Μια ερώτηση: Τα τραγούδια στη βάση δεδομένων ταξινομούνται κατά Ερμηνευτή κατα Δημιουργό κατά Διασκευαστή, κατά δολοφόνο του Τραγουδιού, πώς ? Πώς γίνεται να δηλώνεται σε ένα τραγούδι ότι ερμηνευτής είναι ο Τσιτσάνης και να ακούς τον Τσέρτο?

Το "δολοφόνο του Τραγουδιού" αναφέρεται στον ΤΣΕΡΤΟ ????
Ο Μπάμπης Τσέρτος σέβεται τα τραγούδια και έχει κατά τη γνώμη μου χαρισματική φωνή.

Η δολοφονία έχει γίνει αλλού. Σκοτώσανε την κακομοίρα την Αλεξάνδρα. Τα νέα της Αλεξάνδρας είναι το μοναδικό λαϊκό τραγούδι που έχει γράψει ο Συνθέτης ελαφρού τραγουδιού Κώστας Γιαννίδης και έχουν ερμηνεύσει έξοχα τόσο ο Στράτος Παγιουμτζής όσο και ο Βαγγέλης Περπινιάδης. Αυτό το έκτρωμα που βάλανε στη σελίδα πού το βρήκανε?

Multi_Kulti
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 15 Οκτ 2004 04:24 am

#9 Δημοσίευση από Multi_Kulti »

H plaka einai oti sto ektrwma auto pou les tragoudaei mallon pali o Perpiniadis...einai apo kati Live hxografhseis pou ekane metagenestera.Bebaia den kovw kai to xeri mou...

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#10 Δημοσίευση από vacondios »

Multi_Kulti έγραψε:H plaka einai oti sto ektrwma auto pou les tragoudaei mallon pali o Perpiniadis...einai apo kati Live hxografhseis pou ekane metagenestera.Bebaia den kovw kai to xeri mou...
Χτές το ανέβασα με την αυθεντική ερμηνεία του Περπινιάδη με το ηχητικό εφέ του ζαριού. Καλά κάνεις και δε κόβεις το χέρι σου γιατί εμένα μου θύμιζε το στυλ του Τάσου Μπουγά

NIKOS
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 13 Σεπ 2004 12:05 pm
Τοποθεσία: Περιστέρι

#11 Δημοσίευση από NIKOS »

ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ!!!!!!!
ΠΟΛΛΟΙ ΚΛΕΨΑΝΕ
ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΙΓΡΑΨΑΝΕ
ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝΕ
ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΜΙΣΗΣΑΝΕ
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Η ΓΚΛΑΒΑ ΣΑΣ

Απάντηση

Επιστροφή σε “Αναζήτηση τραγουδιού”