Παρτιτούρες διαθέσιμες

Υπάρχουν πολλοί που ζητάνε ακκόρντα , παρτιτούρες, πληροφορίες για το παίξιμο κλπ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣAN
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009 11:14 pm

Re: Παρτιτούρες διαθέσιμες

#50 Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΟΣAN »

ΑΓΓΕΛΙΚΗ έγραψε:Έχω ένα σιντι όπου υπαρχουν με μορφή φωτό (σκαναρισμένες προφανώς) 132 παρτιτούρες από Τσιτσάνη κυρίως, αλλά και Μητσάκη, Παπαϊωάννου, Μάρκο και λίγες από Χατζηχρήστο. Όποιος ενδιαφέρεται θα του στείλω με μέηλ τα περιεχόμενα για να δει ακριβώς και μετά, αν θέλει, του γράφω και το σιντι.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 04 Μάιος 2005 10:10 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#51 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΙΚΗ »

Ρε παιδια, μη ξαναγραφετε, δημιουργουμε προβλημα.
Τελευταία επεξεργασία από ΑΓΓΕΛΙΚΗ σε 07 Ιαν 2011 12:15 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

tyler-84
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 10:58 pm

#52 Δημοσίευση από tyler-84 »

dkarantonis έγραψε:Γεια και χαρά σε όλους.
Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου για τις παρτιτούρες την Αγγελική και τον jdrossos.
Έχουν πέσει στα χέρια μου 2 βιβλία με παρτιτούρες του Μάρκου από το γιο του Δομένικο. Νομίζω ότι είναι αρκετά ακριβείς.
Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει το e-mail του να τις στείλω, μιας και ο κατάλογος φώτο-παρτιτούρες δεν λειτουργεί, ενώ και οι σύνδεσμοι τύπου rapdishare, αν θυμάμαι καλά, δεν είναι επιθυμητοί από τους administrators της σελίδας.
tyler-84@hotmail.com
tha htan megalh dieukolhnsh .euxaristw

Άβαταρ μέλους
trixordoalani
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 26 Ιουν 2009 04:27 pm

#53 Δημοσίευση από trixordoalani »

Μπορείται να στείλεται και σε μένα παρτιτουρες trixordoalani@gmail.com

Δημήτρης Ν.
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2007 02:18 pm
Τοποθεσία: Μεσολόγγι

#54 Δημοσίευση από Δημήτρης Ν. »

Ρε σεις πάτε καλά; Το διαβάσατε το μήνυμα;
ΑΓΓΕΛΙΚΗ έγραψε:Ρε παιδια, μη ξαναγραφετε, δημιουργουμε προβλημα.
Τι δεν καταλάβατε;
Τελευταία επεξεργασία από Δημήτρης Ν. σε 07 Ιαν 2011 02:42 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

sce3ta
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 03:47 pm

#55 Δημοσίευση από sce3ta »

Να σας ρωτήσω κάτι,τις παρτιτούρες που έχετε είναι εύκολο να τις γράψετε και σε μορφή απλής ταμπλατούρας για μας που δεν ξέρουμε νότες??

AGIS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: 05 Φεβ 2005 06:16 pm
Επικοινωνία:

#56 Δημοσίευση από AGIS »

Λίγο δύσκολο το βλέπω...
Για τον επιπρόσθετο λόγο ότι οι παρτιτούρες καταγράφουν όλη τη μελωδία του τραγουδιού, ενώ με τις ταμπλατούρες μπορείς να απεικονίσεις μόνο τα συνοδευτικά ακόρντα. Νομίζω. Οπότε... όποιος δεν ξέρει νότες χάνει τη μισή του ζωή (αρκεί όμως να ξέρει κολύμπι για να την ξανακερδίσει) :)

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παρτιτούρες - Στίχοι - Ακόρντα”