Παρτιτούρες

Υπάρχουν πολλοί που ζητάνε ακκόρντα , παρτιτούρες, πληροφορίες για το παίξιμο κλπ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία εδώ
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
jiakop
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2010 12:21 am

Παρτιτούρες

#1 Δημοσίευση από jiakop »

Καλησπέρα,
ψάχνω παρτιτούρες για τα:
χαράματα η ώρα τρεις
τα ζηλιάρικά σου μάτια
τα όμορφα τα γαλανά σου μάτια (Βαμβακάρης)
το κουρασμένο βήμα σου (Μπακάλης)
Αν οι παρτιτούρες έχουν και το κλειδί του φα ακόμα καλύτερα αλλά και μόνο το κλειδί του σολ ευχαριστημένος θα μαι...μην είμαστε και αχάριστοι :)
Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
voulou
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006 11:56 am
Τοποθεσία: Πάτρα

#2 Δημοσίευση από voulou »

Γειά σου και καλώς ήρθες στη ρεμπετοσελίδα!
Σχετικά με παρτιτούρες δες εδώ: wiki/mediawiki/index.php/%CE%9A%CE%B1%C ... E%B5%CF%82
(συγγνώμη για το περίεργο link)

Άβαταρ μέλους
Δημήτρης Μου
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 04 Μάιος 2008 01:24 pm
Τοποθεσία: Σύρα

#3 Δημοσίευση από Δημήτρης Μου »

Σχετικά με τις παρτιτούρες, δεν γνώριζα τόσον καιρό ότι υπήρχαν διαθέσιμες από αυτή τη σελίδα, έστω και οι λίγες που είναι διαθέσιμες. Βέβαια, δεν τις διάβασα όλες ακόμα, αλλά θέλω να επισημάνω με αφορμή αυτή που αφορά το τραγούδι "Πέντε μάγκες του Περαία", ότι είναι γραμμένη λάθος. Δηλαδή, δεν υπάρχουν παύσεις, οι αξίες δεν ανταποκρίνονται στο τραγούδι όπως είναι γνωστό, κλπ. Δυστυχώς, δεν μπορώ να κάνω τις απαραίτητες διορθώσεις. Ας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του και βλέπουμε... Νομίζω ότι είναι κρίμα να υπάρχουν ανακρίβειες τέτοιου μεγέθους σ' αυτή την ΤΕΛΕΙΑ σελίδα!

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#4 Δημοσίευση από bill1961 »

Αν έχεις την παρτιτούρα με κάποιο τρόπο γραμμένη και μπορείς να μου τη στείλεις, θα κοιτάξω να κάνω τις διορθώσεις (ελπίζω να θυμηθώ πως γράφαμε παλιότερα στο lilypond).
Να υπενθυμίσω εδώ ότι λόγω προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων δεν περνάμε παρτιτούρες που προέρχονται από βιβλία του εμπορίου. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που δεν προχώρησε το θέμα με τις παρτιτούρες.

themisko
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 11 Απρ 2012 11:43 am

#5 Δημοσίευση από themisko »

το καμηλιερικο ειδικα πρεπει να το μαθω!
Ειμαι με την κιθαρα και τα παω καλα..
θα κανω μια εκτυπωση στο ... να τα
εχω σε βιβλιαρακι!

Ευχαριστω πολυ,

Θεμης




Συντονιστές: Αφαίρεση link που θα μπορούσε να θεωρηθεί διαφημιστικό

Απάντηση

Επιστροφή σε “Παρτιτούρες - Στίχοι - Ακόρντα”