Ερώτηση:Γιώργος Νταλάρας

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#15 Δημοσίευση από vacondios »

Tassos έγραψε:Re paidia,

to poso kalos einai fainetai an sigkrinoume tis protes ekteleseis tragoudion (me katapliktikes fones) me tis epanekteleseis pou kikloforise o akatonomastos.
einai aplo, den tous ftanei me tipota. o monadikos logos pou mas apasholei o akatonomastos einai giati poli oraia tragoudia tagoudithikan apo tin metria foni tou.
Ο Νταλάρας έχει στη διάθεσή του και όλη τη σημερινή μουσική τεχνολογία και τη δική του φωνή και χρησιμοποιεί αυτά τα μέσα για να οικονομαει εκατομμύρια. Έχει μεν τραγουδήσει τον "Κάβουρα" του Βαμβακαρη αλλά ακόμα δεν έχει τολμήσει να τραγουδησει τραγούδια που τραγούδησε ο Κάβουρας γιατί ξέρει καλά ότι θα γίνει ρεζίλι των σκυλιών Και έχει και πολυτελή βίλα στο Φοίνικα και κάνει βόλτες σε Γαλησσά και Ντελλαγκράτσια. Μαγκιά του αλλά μακρυα από εμάς και όσοι τον ακούνε καλύτερα να ακούνε αυτόν παρά κάτι άλλους.

Στην εκπομπή "στην υγειά μας" στη ΝΕΤ ο Σπύρος Παπαδόπουλος όταν έκανε αφιέρωμα στο Μαρκο Βαμβακάρη παρουσίασε καποιον ο οποίος εμένα μου φάνηκε ότι προσπαθούσε να παραστήσει το Μητσικώστα σατιρίζοντας τη φωνή του Μάρκου. Εκεί τα πήρα στο κρανίο με αυτό το "ζώο" και παραλιγο να σπάσω την τηλεόραση

Άβαταρ μέλους
Εύκαιρος
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 08 Φεβ 2005 03:07 am

#16 Δημοσίευση από Εύκαιρος »

vacondios έγραψε:
Στην εκπομπή "στην υγειά μας" στη ΝΕΤ ο Σπύρος Παπαδόπουλος όταν έκανε αφιέρωμα στο Μαρκο Βαμβακάρη παρουσίασε καποιον ο οποίος εμένα μου φάνηκε ότι προσπαθούσε να παραστήσει το Μητσικώστα σατιρίζοντας τη φωνή του Μάρκου. Εκεί τα πήρα στο κρανίο με αυτό το "ζώο" και παραλιγο να σπάσω την τηλεόραση
Ναι! χαχα! τον είδα κι εγώ!
κυκλοφορούν πολλοί τέτοιοι μίμοι, που τραγουδούν ρεμπέτικα λες και σφίγγονται για να χέσουν!

ΥΓ. αυτός ο τύπος σίγουρα μπαίνει στη σελίδα!......αποκαλύψου :D (παλιά νόμιζα πως ήταν ο Βακόνδιος! :) )

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#17 Δημοσίευση από vacondios »

Εύκαιρος έγραψε: ΥΓ. αυτός ο τύπος σίγουρα μπαίνει στη σελίδα!......αποκαλύψου :D (παλιά νόμιζα πως ήταν ο Βακόνδιος! :) )
Ο Βακόνδιος δεν παριστανει τον "μουσικό" αλλά το μηχανικό

Όσο για τον τυπο ας τολμήσει να μπεί και θα φάει το χέσιμο της χρονιάς.

Γεια σου Εύκαιρε Ταλιμπάν

Άβαταρ μέλους
Tassos
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 22 Ιουν 2005 11:26 pm

#18 Δημοσίευση από Tassos »

vacondie

tin ekpompi den tin eida. iparhoun omos arketoi tetoioi ki o papadopoulos kanei ekpompi gia na psilosouronei sto telos hanei kai ton elegho nomizontas oti oi kalesmenoi einai filarakia tou apo to strato.
oso gia ton akatonomasto mimeitai ton "ser" kataligontas na vgazei tsoufies korones kai pnigmenes katalikseis. ta tragoudia tou loizou omos kai tou kougioumtzi einai tragoudares, krima omos me ti fonitsa tou

Άβαταρ μέλους
vacondios
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 28 Αύγ 2004 07:17 am
Τοποθεσία: Αρτέμιδα Αττικής

#19 Δημοσίευση από vacondios »

Tassos έγραψε:vacondie

tin ekpompi den tin eida. iparhoun omos arketoi tetoioi ki o papadopoulos kanei ekpompi gia na psilosouronei sto telos hanei kai ton elegho nomizontas oti oi kalesmenoi einai filarakia tou apo to strato.
Πίσω από τον Σπύρο που προσωπικά τον συμπαθώ πάρα πολύ υπάρχει μεγάλη ομάδα παραγωγής, σκηνοθέτες, σύμβουλοι που πρέπει να προσέχουν τί βγάζουν στον αέρα
Tassos έγραψε: oso gia ton akatonomasto mimeitai ton "ser" kataligontas na vgazei tsoufies korones kai pnigmenes katalikseis. ta tragoudia tou loizou omos kai tou kougioumtzi einai tragoudares, krima omos me ti fonitsa tou
Αυτή η σελίδα είναι αφιερωμένη στους ρεμπέτες οπότε κάθε κουβέντα για το πώς είναι η φωνή όσων δεν έχουν καμιά σχέση με τους ρεμπέτες νομίζω περισσεύει

Άβαταρ μέλους
Tassos
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 22 Ιουν 2005 11:26 pm

#20 Δημοσίευση από Tassos »

Αυτή η σελίδα είναι αφιερωμένη στους ρεμπέτες οπότε κάθε κουβέντα για το πώς είναι η φωνή όσων δεν έχουν καμιά σχέση με τους ρεμπέτες νομίζω περισσεύει[/quote]

vacondie,

simfonoi i selida einai mono gia rempetes. kratise ligo parapano i kouventa,
giati kapoioi limainontai sineheia to rempetiko ki o kosmos tous epikrotei apo pano.
telos panton "pseftikos einai o ntounias kai pseftiki i zoi mas..." opos adei o trismegistos markos

my8os
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005 11:54 pm

#21 Δημοσίευση από my8os »

Asxeto: to 'de mas xez**s re Ntalara' poios to ebgale? O Panoushs h allos?

Απάντηση

Επιστροφή σε “Κουβεντούλα”