Χειμερινά Στέκια 2006

Στέκια για πεννιές - πηρουνιές - κρασί και καλή παρέα
Μήνυμα
Συγγραφέας
dimitrisp
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2005 08:14 pm

#15 Δημοσίευση από dimitrisp »

Tαβερνα "ο Σαββας"(πρωην ψιθυροι..γευσεις). Λεωφορος πεντελης 125 Χαλανδρι.Πολυ καλοι μεζεδες και κρασακι.Παρασκευη και Σαββατο τραγουδαει ο αυθεντικος Νικος Περγιαλης.Τον συνοδευουν μπουζουκι και πιανο(κοπελα) εξαιρετικοι και οι δυο.[/list]

http://www.psithyri-gefsis.com/
Τελευταία επεξεργασία από dimitrisp σε 11 Δεκ 2006 03:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ousak
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006 11:28 am
Τοποθεσία: Βόλος

Συμπλήρωμα

#16 Δημοσίευση από ousak »

*Μην ξεχνάμε την Ρεμπέτικη Ιστορία στα Εξάρχεια(Ιπποκράτους 181)
και απο ταβέρνες η
*Γή στον σταθμό Λαρίσης (Ιουλιανού με Αλκαμένους)στην οποία τώρα δεν ξέρω τι παίζεται ακριβώς γιατί εχω φύγει απο Αθήνα αλλα μέχρι πέρυσι είχε ζωντανή ρεμπέτικη μουσική Πέμπτη,Παρασκευή βράδυ και Κυριακή μεσημέρι.Πάντως κατα τη γνώμη μου πολύ όμορφο περιβάλλον προσιτές τιμές και νέος κόσμος.
"Η ζωή μπορεί να είναι ωραία και χωρίς αλκοόλ αλλα ποιός το διακινδυνεύει"

Άβαταρ μέλους
Preacher
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006 12:59 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

#17 Δημοσίευση από Preacher »

Ενημέρωσα το αρχικό ποστ ώστε να είναι όλα μαζεμένα κάπου. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που βοηθάνε σε αυτό....μεγαλώνει η λίστα!
Τους εχθρούς μου τους ξαίρω... τους φίλους μου φοβάμαι...

Άβαταρ μέλους
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 04 Απρ 2006 04:40 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

#18 Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ »

Τι πίκρα ρε παιδιά ! Μένω τρία χρόνια στη Χαλκίδα και πρώτη φορά δεν είχα που να πάω χθές το βράδυ. Είχε δυό πολύ καλά στέκια με πολύ ρεμπέτικο τραγούδι και έκλεισαν και τα δύο. Έψαχνα με την παρέα μου να βρούμε κάπου να καθήσουμε αλλά άδικα (μαύρα χάλια για την αλήθεια).Τελικά πήγαμε σ' ένα ουζερί , βόλτα στην παραλία και ύπνο.
Μήπως κανένας Χαλκιδαίος γνωρίζει κάτι καλό ; ΒΟΗΘΕΙΑ.
Αφότου εγεννήθηκα
φωτιά με τριγυρίζει
αν μ' έκαιγε θα γλίτωνα
μ' αυτή με βασανίζει.

flouda
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 21 Οκτ 2007 10:58 pm

#19 Δημοσίευση από flouda »

Ξερετε ενα κουτουκι "το κουτουκι" στο Μπραχαμι? Πηγα 1 φορα και δεν θυμαμαι που ειναι!!! Τελειο αυθεντικο μαγαζακι!

Βαγγελης Καραλαριωτης
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 28 Οκτ 2004 01:24 pm
Τοποθεσία: Αθηνα πλεον

#20 Δημοσίευση από Βαγγελης Καραλαριωτης »

αντε παιδια, ωρα δεν ειναι να συνοψισουμε σιγα-σιγα τα στεκια της σεζον 2007?
να ειναι καλα η κοπελα που μας παρακινησε.
καλως ηρθες "flouda" στο φορουμ.
καλο ρεμπετικο χειμωνα σε ολους :D

flouda
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 21 Οκτ 2007 10:58 pm

#21 Δημοσίευση από flouda »

Καλως σας βρηκα!!
Λοιπον ξεκιναω για το μαγαζι αυτο. Καθε Πεμπτη μαζευεται μια παρεα 20 ανθρώπων με οργανα και του δινουν και καταλαβαινει! Κρασακι και τραγουδι! Είχε τυχει να παω πεμπτη και ενημερωθηκα καταλληλως. Φτηνο μαγαζί, παρειστικο.Και παιζουν Ρεμπετικα!
Γενικα ψαχνω τετοια μερη αλλα δεν βρισκω. Μονο η ρεμπετικη ιστορια καπως με καλυπτε αλλα εχουν ξεφυγει και κει λιγο τωρα και το πανε στον σκυλο-τσιφτετελο-νταλκά. !

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ταβέρνες - Στέκια - Οινομαγειρεία”