Ρεμπετο-Κουβέντες Αρχική σελίδα
Συγγραφέας Μήνυμα

<  Αναζήτηση τραγουδιού  ~  Τσιτσανης - Μουρμουρα

agmpinia
Δημοσιεύθηκε: 20 Ιαν 2006 09:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Ένταξη: 04 Οκτ 2005 Δημοσιεύσεις: 21 Τόπος: york
"Πριν αρχισεις την μουρμουρα ακου πρωτα να σου πω
χτες το βραδυ ειχα μπλεξει σε ενα γλεντι φιλικο"

"Συγχωρα με μανουλα μου
διψουσε η καρδουλα μου
στου χωρου την παραζαλη
με ξελογιασαν τα καλλη"

Μηπως εχει κανεις αυτο το τραγουδι του Τσιτσανη;

Στο site δεν υπαρχει, τουλαχιστον με αυτον τον τιτλο.

Το εχω σε μια εκτελεση αλλα ειναι σκυλαδικη

Δημοσιεύθηκε: 21 Ιαν 2006 12:51 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
More than 150 posts user. Ένταξη: 11 Αύγ 2005 Δημοσιεύσεις: 255 Τόπος: Eιμαι απ'τη Κω αλλα πλεον κατοικος Λευκωσιας
Αν η εκτελεση που εχεις ειναι με τον Αγγελοπουλο (Μανωλη) και την Αννουλα Βασιλειου (γυναικα του) τοτε εισαι σωστος

Το τραγουδι αυτο ηχογραφηθηκε το 1966 σε 45αρι His Master's Voice - 7PG-3645

Αν δεν το εχεις - και φυσικα με την εγκριση του Admin - θα στο ανεβασω τη Δευτερα

Δημοσιεύθηκε: 21 Ιαν 2006 03:46 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Makari na to eixa apo aggelopoulo. Otan lew skyladiko ennow poly skyladiko.
80's apo kallitexnh oxi idiaitera gnwsto sto eyrh koino, zwntanh hxografish apo to kentro "Ampares".

An mporeis -kai egkrinei o admin- anebase to.

Eyxaristw poly

Δημοσιεύθηκε: 22 Ιαν 2006 11:08 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
More than 100 posts user Ένταξη: 08 Νοέ 2005 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Αμφισσα/Χαλκιδα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ--Η ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ(Τσιτσανη)(Συρτο)1966 ΑΝΕΒΗΚΕ ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός
agmpinia
Δημοσιεύθηκε: 23 Ιαν 2006 05:15 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Eyxaristw poly file Rumelioth alla yparxei ena mikro texniko problhma. Otan to katebazw moy emfanizei ena arxeio 990 Bytes kai fysika den paizei tipota. Oute me drug and drop den paizei tipota.

Eyxaristw pantos

Δημοσιεύθηκε: 23 Ιαν 2006 03:54 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
More than 100 posts user Ένταξη: 08 Νοέ 2005 Δημοσιεύσεις: 111 Τόπος: Αμφισσα/Χαλκιδα
agbinia εχω την εντυπωση οτι καποιος το εσβυσε το τραγουδι αν επειδη δεν ειναι ρεμπετικο αν θελεις γραψε email να στο στειλω εκει γιατι αν δεις μπροστα στο chat εγινε θεμα για τραγουδια που δεν ειναι ρεμπετικα δεν πρεπει να τα ανεβαζουμε εδω λενε θα κανω μια προσπαθεια ακομα και βλεπουμε
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός
a.a.d.
Δημοσιεύθηκε: 24 Ιαν 2006 11:47 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
More than 150 posts user. Ένταξη: 09 Ιαν 2005 Δημοσιεύσεις: 169
Γειά σου Ρουμελιώτη, που έχεις σχέσει και με Θράκη. Χωρίς περεξήγηση, τίνω να πιστέψω παρακολουθώντας τα γραπτά σου (οχι συστηματικά ειναι η αλήθεια), ότι σου αρέση η ....συνωμοσιολογία. Το τραγουδι που ανέβασες, είναι στη θέση. Ζει και βασιλεύει. Πριν εκφράσεις τις επιφυλάξεις σου, μπορούσες να κάνεις κάποιο έλεγχο. Ο max σου εξήγησε αναλυτικά στο τσατ, πότε πώς και εάν, αφαιρείται κάποιο τραγούδι από τη λίστα. Μπορούμε νομίζω να εκφραζουμε τις απόψεις μας, χωρίς κατ΄ανάγκη να γινόμαστε.....(βάλε ό,τι λέξη θέλεις).
agmpinia, το τραγούδι που ανέβασε ο Ρουμελιώτης είναι στη θέση του, πριν από λίγο το κατέβασα χωρίς κανένα πρόβλημα. Κάτι δεν πήγε καλά στο δικό σου download. Ξαναπροσπάθησε ή δώσε κάποιο e-mail για να στο στείλει ο Ρουμελιώτης ή και εγώ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
max
Δημοσιεύθηκε: 24 Ιαν 2006 12:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
More than 150 posts user. Ένταξη: 07 Ιούλ 2004 Δημοσιεύσεις: 1266 Τόπος: Αλλού
Ρουμελιώτη θα μπορούσες απλά να βάλεις στο search τη λέξη "μουρμούρα" .

Στη σελίδα που ανεβάζεις το έχουμε γράψει και με κεφαλαία να ψάχνετε πρώτα στο search εαν υπάρχει.

Το έχεις ανεβάσει λοιπον δύο φορές ο ίδιος χρήστης μέσα σε δυο μέρες.
Το ένα download από τα δυο δεν παίζει γιατί το filename έχει μέσα παρενθέσεις κλπ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mpletsas
Δημοσιεύθηκε: 24 Ιαν 2006 05:36 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
More than 150 posts user. Ένταξη: 06 Σεπ 2004 Δημοσιεύσεις: 740
Έλα παιδια, για το διπλοανέβασμα δε φταίει ο άνθρωπος. Εγώ του είπα στο τσατ να το ανεβάσει εκ νέου γι'αυτούς που το ζητούσαν. Αυτό έγινε μετά την δημοσίευση στο φόρουμ και πριν το δεύτερο ανέβασμα. Και είχα εξηγήσει πχ ότι δεν κατέβαινε γιατί περιείχε τον χαρακτήρα «#» το όνομα του αρχείου την πρώτη φορά. (Θέλει φτιάξιμο αυτό, να διορθώνεται αυτόματα κατά το ανέβασμα.)

Τώρα το αν θέλει σβήσιμο ο Αγγελόπουλος ή όχι (εγώ πιστεύω πως θέλει γιατί δεν ταιριάζει με τη σελίδα), άστονε μια μέρα-δυό (καταχρηστικά) να τον κατεβάσουν αυτοί που τον ζητήσανε κι ας σβηστεί μετά.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
agmpinia
Δημοσιεύθηκε: 24 Ιαν 2006 06:28 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
ευχαριστω παιδια για τη μικρη παραχωρηση που κανατε. Οντως ο Αγγελοπουλος δεν ειναι ρεμπετης και μαλλον δεν ταιριαζει στο site αλλα ο Τσιτσανης , για δικο το τραγουδι νομιζω προκειτε, ειναι. Οποτε καλο θα ηταν οχι να σβηστει, αλλα να αντικατασταθει απο μια καλλιτερη εκτελεση, αν υπαρχει φυσικα.

Ευχαριστω παντος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη:  

Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης